ALEVILER BIRLIGI

Ozgur ve Demoktrat Platform

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yap  

Paylaş | 

Avucunuzda ki Kelebek

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ROSE
Guvenilır Üye
Guvenilır Üye

Kadın
Yer : dünya
Meslek : öğretmen
Kisiel Rutbe : sürgün

MesajKonu: Avucunuzda ki Kelebek   25/1/2007, 23:50

Ahmet Şerif İzgören'in, "Avucunuzdaki Kelebek" isimli kitabından;

Vehbi Koç, oğlu Rahmi Koç'a iki mektup verir;

'birini ben ölünce aç, ikincisini de beni defnettikten sonra açarsın' der. Vefat ettiğinde Rahmi Bey ilk mektubu açar.

Mektupta, 'Oğlum, senden tek bir isteğim var; beni çoraplarımla gömsünler'.İmam tüm ısrarlara rağmen bu talebi kabul etmez. Rahmetli Vehbi Koç ister istemez çorapsız defnedilir.Defin işlemi bittikten sonra Rahmi Koç ikinci mektubu açar:
'Bak oğlum bir çift çorap bile ******üremedim'.

--------------------------------------------------

"Bundan Üç dört yıl önce USA'da dünya spastikler olimpiyatı düzenleniyor. Yüz metre yarışı; Down Sendromlu koşucular...Yarış başladığında
koşuculardan birinin ayağı takılıyor,düşüyor ve acıyla bağırmaya
başlıyor. Çok ilginç bir şey oluyor, diğer zihinsel engelli koşucular
geriye dönüyorlar ve düşen atleti kaldırıyorlar. Down Sendromlu bir kız,
oğlanı öpüyor: 'Bu onu iyileştirir' diyor. Kollarına girip teselli ediyorlar ve hep beraber yürüyerek yarış çizgisini geçiyorlar.

-----------------------------------------------

Bize, 'başarı başarı' diye öğrettikleri şey belki de başarı değildir. Hani şu eğitimler var ya, Amerikalılar'ın tüm üçüncü dünya ülkelerine sattıkları... 'Birilerini modelle, onun yaptıklarını yap, sen de
başarırsın'... Acaba birbirini hırsla geçmeye çalışan bizler mi daha
insanız, yoksa düşen arkadaşlarını kaldırmaya çalışan engelliler mi? Belki de o engelliler bizden daha gerçek bir hayatı yaşıyorlar. Biz,çok sahte, tüketime ve birbirini ezmeye dayalı bir hayatı yaşıyoruz. Bize öğrettikleri hayat, baştan sona sahtedir." "Hayatı size Amerikan filmlerinin öğrettiği
gibi yaşarsanız bittiniz. Çünkü tüketmezseniz var olamazsınız ve o kültürde fiziksel özellikler her şeyin önündedir."
Kullanıcı profilini gör

Avucunuzda ki Kelebek
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kelebek Resimleri
» kurdela nakışı çiçek-ağaç dalı yapma..