ALEVILER BIRLIGI

Ozgur ve Demoktrat Platform

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yap  

Paylaş | 

Kadınlar neden cinsel içerikli küfür etmezler?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Sevgi Erkan
Forum Bilgini
Forum Bilgini

Kadın
Meslek : Eğitim

MesajKonu: Kadınlar neden cinsel içerikli küfür etmezler?   26/1/2007, 17:20

Bir konuşma esnasında kafama takıldı. Erkekler küfür ederken çoğunlukla cinsek içerikli küfür ederler. Kadınlar ise bunun dışında sözcükler kullanırlar. Forumdaki bay, bayan arkadaşlar ne düşünüyor bu konuda acaba?

Ben erkeklerin cinsel içerikli küfür etmelerini ''ç..k beyinliler'' olarak değerlendiriyorum. Zira kafaları başka konulara çalışmıyor. Ya da erkekliğin üstünlük olduğunu zannediyorlar.( Forumdaki erkekler lütfen alınmasın.)

Sevgiler..
Kullanıcı profilini gör
Simge
Can
Can

Kadın
Meslek : serbest

MesajKonu: Geri: Kadınlar neden cinsel içerikli küfür etmezler?   26/1/2007, 19:11

aslında hiç kimseye yakışmaz bu tür şeyler ama yetişme tarzından kaynaklanan sözler,eğitimede bağlayabiliriz.
Kullanıcı profilini gör
ROSE
Guvenilır Üye
Guvenilır Üye

Kadın
Yer : dünya
Meslek : öğretmen
Kisiel Rutbe : sürgün

MesajKonu: Geri: Kadınlar neden cinsel içerikli küfür etmezler?   26/1/2007, 19:57

sanırım erkekleri ailelerin hep bir ön planda tutmasından kaynaklanıyor. sanki erkek çocuk küfür ederse büyük bir şey yapmış gibi aksettirildiği için olabilir. hep çocuklar konuşmaya başlar başlamaz ailelerin ilk işi erkek çocuğuna küfür öğretmek olduğunda olsa gerek. sonucun vardığı yer aşle eğitimi.

tabi kız çocuklarına öğretilmeme nedenide aynı sanırım onların hanım hanımcık yetiştirildiğinden öğretilmiyor olsa gerek Laughing
Kullanıcı profilini gör
Yağız
Forum Bilgini
Forum Bilgini

Kadın
Yer : Yedi tepenin dibinden
Meslek : ÇEVRECİ İŞÇİ

MesajKonu: Geri: Kadınlar neden cinsel içerikli küfür etmezler?   26/1/2007, 20:22

Ben bu konuda davranış farklılığının birçok açıdan değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ancak ilk aklıma gelen, bir cinsiyetin egemen olduğu toplumlarda küfür edilirken, o cinsiyetin lehinde olmasının normal olarak kabul edilmesidir.

Öncelikle kadınların binlerce yıl, erkeklerin mülkiyeti olarak kabul edilmesi bence bu konuda önemli bir etken. Bu durum belki de kadınların sadece cinsel obje olarak görülmesine neden olmakta. İlişkiler binlerce yıldır erkeklerin egemen olduğu toplumlardan bugüne dek aynı güç ile sürdürülmüştür.

Belki de erkekler için cinsellikleri bu gücün bir simgesi. Saldırganlıklarını da sözle ifade edince ortaya cinsellik içerikli küfürler çıkıyor.

Kadınlar cinsellik içerikli küfretseler bile sanırım bu erkeklik rolü ile yapılmaktadır.

Açıkçası net değilim bu konuda, biraz araştırmam ve düşünmem lazım. Yine de kendi kendime yapmış olduğum bu açıklama bana makul geliyorBen bu konuda davranış farklılığının birçok açıdan değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ancak ilk aklıma gelen, bir cinsiyetin egemen olduğu toplumlarda küfür edilirken, o cinsiyetin lehinde olmasının normal olarak kabul edilmesidir.

Öncelikle kadınların binlerce yıl, erkeklerin mülkiyeti olarak kabul edilmesi bence bu konuda önemli bir etken. Bu durum belki de kadınların sadece cinsel obje olarak görülmesine neden olmakta. İlişkiler binlerce yıldır erkeklerin egemen olduğu toplumlardan bugüne dek aynı güç ile sürdürülmüştür.

Belki de erkekler için cinsellikleri bu gücün bir simgesi. Saldırganlıklarını da sözle ifade edince ortaya cinsellik içerikli küfürler çıkıyor.

Kadınlar cinsellik içerikli küfretseler bile sanırım bu erkeklik rolü ile yapılmaktadır.

Açıkçası net değilim bu konuda, biraz araştırmam ve düşünmem lazım. Yine de kendi kendime yapmış olduğum bu açıklama bana makul geliyor

Ayrılık yaklaşıyor her gün biraz daha,
güzelim dünya elveda
ve merhaba kâinat..
Kullanıcı profilini gör
rinda
Can
Can

Kadın
Meslek : emekçi

MesajKonu: Geri: Kadınlar neden cinsel içerikli küfür etmezler?   26/1/2007, 23:53

bu konu hakkında bir şeyler yazmam için Sevgili AleviKızının mesajlarını bu tarafa taşıması lazım. çünkü hepsini onun mesajlarından alıntı yaparak yazmıştım:)
Kullanıcı profilini gör
Erkan Sevgi
Kıdemli Uye
Kıdemli Uye

Erkek
Meslek : muhasebe

MesajKonu: Geri: Kadınlar neden cinsel içerikli küfür etmezler?   29/1/2007, 22:41

Olayı iki farklı açıdan ele almak gerekir;

Kadın ya da erkek cinsel içerikli küfürleri farklı durumlarda farklı amaçlı
kullanıyırlor.

- Bir tartışma (kavga) anında birbirlerini aşağılamak amacı ile kullanılıyor. Cinsellik toplulumuzda; ayıp ve çirkin olarak nitelendirilmiştir. Bu nedenle olsa gerek cinsel içerikli küfürler bir tartışma anında kaarşı tarafı aşağılamak ve onurunu kırmak için kullanılıyor.

- Toplum içinde; konuşulması ayıp olan bu konuları yerli yersiz diline alarak, anlattığı olayla ilgisi olmasa dahi konuşmasını pekiştirmek (?), duyguyu daha canlı verebilmek (?) için ve bu tehlikeli kelimelri kullanarak o anlamda ne kadar rahat olduğunu sergilemek için kullanılıyor.

Her ikisinde de ortak özellik; cinselliğin doğal olduğunu algılayamamak...

MeraLina
Yenı Uye
Yenı Uye

Kadın
Yer : Gurbetten :o)

MesajKonu: Geri: Kadınlar neden cinsel içerikli küfür etmezler?   2/2/2007, 00:52

Erkekler daha cok cinsel icerikli küfürler ediyorlardir yanliz bu tür küfürleri eden kadinlarda var:))

kadinlarin daha az olmasi, herhalde toplumda kadin-erkek iliskilerine ve cinsellige olan dar bakis acisi nedendir

bir kadin bu tür küfürleri ulu orta etse hemen damgalanir ama erkek icin aynisi söz konusu degil
Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Kadınlar neden cinsel içerikli küfür etmezler?   

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kadınların Silaha İlgisi Artıyor
» İlklere İmza Atan Türk Kadınları
» Şizofrenisi olan bir insana yakınları nasıl davranmalıdır?
» Bill: "Onlar beni çoğunlukla eşcinsel diyerek çağırırdı."
» Küçük Kadınlar Fan Club