ALEVILER BIRLIGI

Ozgur ve Demoktrat Platform

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yap  

Paylaş | 

TÜRKÜLERİN DİLİYLE YÖRE YÖRE BEYİTLER

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
anıl_cemsu
Yenı Uye
Yenı Uye

Erkek
Meslek : -----

MesajKonu: TÜRKÜLERİN DİLİYLE YÖRE YÖRE BEYİTLER   3/2/2007, 15:33

• Ordu'nun dereleri aksa yukarı aksa-Vermem seni ellere,Ordu üstüme kalksa.
  • Çarşamba'yı sel aldı,bir yar sevdim el aldı-Keşke sevmez olaydım elim koynumda kaldı.
  • Evreşe yolları dar-Bana bakma benim yarim var.
  • Ardahan'ın yollarında güller açar bağlarında-Öyle bir yar sevmişem ki on üç ondört çağarında.
  • Perteğin altı kelek,Dersim'e gidek gelek-Eli elimde olsun kapı kapı dilenek.
  • Erzurum çarşı pazar,içinde bir kız gezer-Elinde divit kalem,dertliye derman yazar.
  • Sivas'ın yollarına ,çıkayım dağlarına-Bırak ben beni vuram,ölüm gitmez zoruma
  • Iğdır'ın al alması,yemeye bal alması-Yar gelenden sonra,yaremin sağalması.
  • Erzıncan'dan ,Kemah'tan yar gelir oynamaktan-Kolumda can kalmadı,tef çalıp oynamaktan.
  • Ürgüpten de çıktığını görmüşler,kıratının sekisinden bilmişler-Seni öldürmeye karar vermişler,Cemalim...
  • İzmir'in içinde civanım aman vurdular beni-Alkanlar içinde yelelellim aman koydular beni.
  • İstanbul'dan üsküdar'a yol gider çavuş-Hanımlara deste deste gül gider çavuş
  • Ankara'nın bağlarında üzüm var,yaşım onbeş efelikte gözüm var-Eylen güze eylen sana bir çift sözm var.
  • Urfalıyam ezelden gönlüm geçmez güzelden-Gönlümün gözü çıksın,sevmeseydim ezelden.
  • Kütahya'nın pınarları akışır-Zaptiyeler kol kol olmuş bakışır.
  • Çanakkale içinde vurdular beni,ölmeden mezara koydular beni –Of gençliğim eyvah.
  • Tokat’tan mı geliyonda kız sen Almuslumusun-Ben seni alacağımda, sen beni alırmısın.
  • Giresun’un içinde yeşil fındık tarlası-Vurdular Feride’mi üçte bıçak yarası
  • Maraş’tan bir haber geldi,dediler ki Meyrik, öldü-Oy Meyrik ,ben kurbanam sana Meyrik vay.
  • Diyarbakırlıymış adı Bahtiyar-Suçu saz çalmakmış öğrendiğim kadar.
  • Karahisar Kalesi yıkılır gelir,zülüfler gerdana dökülür gelir-Bir yiğit de sevdiceğini almazsa,o yiğidin ömrü sökülür gelir.
  • Antalya’nın mor üzümü-Severler boyu uzunu aleylim imamın küçük kızını

Kullanıcı profilini gör

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ASILAN ÜLKÜCÜLERİN HİKAYESİ
» cs 1.6 oynuyanlar için server ıpleri
» MEHMET ÇETİN TÜRKÜLERİ 2010
» havayı temizleyen bitkiler
» BEYİN LOBLARININ ÖĞRENMEDEKİ YERİ