ALEVILER BIRLIGI

Ozgur ve Demoktrat Platform

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yap  

Paylaş | 

FIKRALARLA GÜLELİM (Ayri Topik Acmayin Lütfen !)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Erkan Sevgi
Kıdemli Uye
Kıdemli Uye

Erkek
Meslek : muhasebe

MesajKonu: FIKRALARLA GÜLELİM (Ayri Topik Acmayin Lütfen !)   25/1/2007, 16:05

*KARINCA VE AGUSTOS BÖCEĞİ*

*Ağustos böceği ve karınca fıkrasını, 3 ülkeye Göre Üç farklı şekilde yazmışlar.*

***ÇİN VERSİYONU
Karınca bütün yaz çalışır evini, yiyeceklerini hazır eder. Ağustos böceği de yan gelir yatar ve karıncayla alay eder, vur patlasın çal oynasın yazı geçirir.Ve kış gelir. Karınca sıcacık yuvasında karnı tok bir şekilde kışı geçirirken, Ağustos böceği açlık ve soğuktan iki gün sonra ölür.*

***FRANSA VERSİYONU
Karınca bütün yaz boyunca çalışır ve kış için evini, yiyeceklerini hazır eder. Ağustos böceği de yan gelir yatar ve karıncayla alay eder, vur patlasın çal oynasın barlarda yazı geçirir. Ve kış gelir. Karınca sıcacık yuvasında karnı tok bir şekilde sıcacık kışı geçirmeye hazırlanırken kapı çalar. Bakar elinde bavulu ağustos böceği; “-Ne haber aptal komşum? Kışı geçirmek için Karaip Adaları'na gidiyorum da, bir isteğin var mı sorayım dedim.Hadi bana eyvallah.”

***TÜRKİYE VERSİYONU*

Karınca bütün yaz çalışır evini, yiyeceklerini hazır eder. Ağustos böceği de yan gelir yatar ve karıncayla alay eder, vur patlasın, çal oynasın yazı geçirir. Ve kış gelir.Karınca sıcacık yuvasında karnı tok bir şekilde kışı geçirirken, ağustos böceği bir basın toplantısı düzenleyerek,
“Etrafta onca aç ve üşüyen varken, karıncalar nasıl bir vurdumduymazlıkla sıcacık yuvalarında yasayabiliyorlar' diye olayı kamuoyunun vicdanına sunar.

--ATV, KANAL D, STAR vs. zavallı aç ve açıktaki ağustos böceği ile karnı tok sırtı pek karıncanın resimlerini yan yana yayınlayarak tarafları tartışmaya davet eder.Türkiye olayın şokunu yaşamaktadır.

Nerededir bu devlet?

YBKD (Yeşil Böcekleri Koruma Derneği) ' den bir temsilci ATV’ye TEKETEK programına çıkarak otuz yıldır çektikleri sefaletin tek nedeninin sırf yeşil renkli olmalarından kaynaklandığını anlatır.

Dünyanın en tanınmış Nobel ödüllü yazarımız Orhan PAMUK ve tanınmış aydınlarımız olayı Avrupa düzeyinde protesto ederek Türkiye'yi kınarlar.Konu Bakanlar Kurulu'nda tartışmaya açılır ve Başbakan KANAL D ye verdiği özel demecinde 'Daha önceki hükümetler tarafından bunca yıldır sorunları göz ardı edilen değerli ağustos böceği kardeşlerimizin bundan böyle huzur ve refah içerisinde yaşamaları için gerekenler yapılacaktır. "der.

Diğer yandan Reha Muhtar karıncayı canlı yayına çıkararak, 'Reklâmını yapmak için zavallı
bir ağustos böceğinin içler acısı durumundan yararlanmaya utanmıyor musun?' diye bir güzel haşlar.

Ertesi akşam TEKE TEK'te ise 'Ağustos böceğinden yürüttüğün para ve yiyecekleri nereye akladın, öt çabuk' diye Fatih ALTAYLI' dan da bir güzel dayak yer.

Karınca en sonunda çareyi yurtdışına kaçmakta bulur.Ve ağustos böceği onun evine yerleşir, yiyeceklerine konar, eşyalarının üzerine yatar ve refah içerisinde gül gibi yaşar gider.

Ve güzel ülkemizde tarafsız ve doğrucu (!) medyamız sayesinde adalet yerini bulur. (mu?)
Kullanıcı profilini gör
Yağız
Forum Bilgini
Forum Bilgini

Kadın
Yer : Yedi tepenin dibinden
Meslek : ÇEVRECİ İŞÇİ

MesajKonu: Geri: FIKRALARLA GÜLELİM (Ayri Topik Acmayin Lütfen !)   25/1/2007, 19:33

Müşteri temsilcisi, art direktör ve reklam yazarından oluşan üç kişilik ekip telaşla ajanstan fırlamışlar müşteriyle yapılacak toplantıya yetişmek için... Arabaya doğru hızlı hızlı yürürlerken; art direktör kaldırımın kenarında duran sihirli lambayı görmüş... bu nedir diye eline alır almaz da tabii cinimiz fırlamış dışarı haşmetle... "madem üç kişisiniz, hepinizin birer dilek hakkı var o zaman" demiş.
Art direktör hemen "New York'ta Hudson nehrine bakan içi sanatla ilgili her türlü kaynak ve malzemeyle dolu muhteşem bir malikane" istemiş. Cin "Tamam" demiş, ellerini çırpmış ve "pof!" art direktör ortadan kaybolup yeni hayatına gitmiş.
Reklam yazarı da Hawaii'nin en güzel sahilinde içi kitaplarla dolu muhteşem bir malikane istemiş... Cin ona da "Tamam" demiş, ellerini çırpmış ve "pof!" reklam yazarı da ortadan kaybolup yeni hayatına gitmiş.
Cin müşteri temsilcisine dönmüş; "senin dileğin nedir evlat?" demiş,
Müşteri temsilcisi sinirle bağırmış:
- Çabuk ikisini de geri getir, toplantıya geç kalıyoruz!
Kullanıcı profilini gör
Yağız
Forum Bilgini
Forum Bilgini

Kadın

MesajKonu: Geri: FIKRALARLA GÜLELİM (Ayri Topik Acmayin Lütfen !)   25/1/2007, 19:37

Naziler üç kişi; İngiliz, Fransız ve Laz'ı esir almışlar ve sonuçta ölüm cezasına çarptırmışlar. Ve askerler soruyor:
- Beyler Giyotinle mi ölmek istersiniz? Asılarak mı? Kurşuna dizilerek mi?
İlk önce Fransız yanıt verir
- Benim atalarım hep giyotinle öldüler ben de giyotinle. Onu almışlar kafasını yerleştirmişler giyotine. Giyotini üstten bırakıyorlar.Tam kafasına 2 santim kalınca giyotin duruyor. Maalesef giyotin bozuk Almanlar sinirleniyor. Çünkü bu durumda Fransız kurtulur
İngiliz:
- Arkadaşlar, asılarak ölmek çok kötü beni de giyotinle öldürün. İngiliz uyanıklık yapıyor. Almanlar giyotini tamir ediyorlar. Ama olay aynı şekilde cereyan ediyor. Sonuçta İngiliz de kurtuluyor. Sıra bizim laza geliyor. Bizim Temel de uyanık:
- Arkadaşlar asılarak ölmek gerçekten çok kötü. E zaten giyotin de çalışmıyor. En iyisi beni kurşuna dizin

Kullanıcı profilini gör
Yağız
Forum Bilgini
Forum Bilgini

Kadın

MesajKonu: Geri: FIKRALARLA GÜLELİM (Ayri Topik Acmayin Lütfen !)   25/1/2007, 19:38

Bir İngiliz vampir, bir Fransız vampir, bir de Laz vampir uçakta gidiyorlarmış. Bir ara İngiliz vampir aralarından ayrılmış, aşağılara dalmis. Bir sure sonra geri gelmiş ki, ağzı yüzü kan içinde.
Sormuşlar: - Ne oldu, nereye gittin?
İngiliz vampir : - şu aşağıdaki beyaz evi gördünüz mü?
Cevap:- Gördük.
İngiliz Vampir : - Onun yanındaki duvari gördünüz mü?
Cevap: - Gördük.
İngiliz vampir : - Onun yaninda uyuyan küçük çocuğu gördünüz mü?
İngiliz vampir : - İşte ben o çocuğun kanını içtim, geldim.

Yolculuk devam etmiş. Bir süre sonra Fransız vampir de ayni şekilde ayrılıp aşağılara gidmiş ve geldiginde onun da yüzü gözü kan icindeymiş.
Yine sormuşlar: - Nereye gittin?
Fransiz Vampir: - Şu aşağıdaki ağacı gördünüz mü?
Fransiz Vampir: - Onun yanındaki küçük kutuyu gördünüz mü?
Fransiz Vampir: - O kutuya yaslanmış yatan adamı gördünüz mü?
Fransız Vampir : - İşte ben o adamın kanını içtim geldim.

Yolculuk yine devam etmiş. Bir sure sonra Laz Vampir ayni şekilde ayrılmış ve o da ağzı yüzü kan içinde geri gelmiş.
Ona da sormuşlar: - Nereye gittin?
Laz Vampir: - Şu aşağıdaki evi gördünüz mü?
Laz Vampir: - Peki onun yanındaki direği gördünüz mü?
Laz Vampir: - İşte ben o direği görmedim...
Kullanıcı profilini gör
Simge
Can
Can

Kadın
Meslek : serbest

MesajKonu: Geri: FIKRALARLA GÜLELİM (Ayri Topik Acmayin Lütfen !)   26/1/2007, 16:25

doktor bey beni
morgamı götürüyorsunuz.
evet.
ama ben daha ölmedimki
zaten daha bizde daha gelmedik.
Kullanıcı profilini gör
Türkü Su
Yenı Uye
Yenı Uye

Kadın
Meslek : ogrenci

MesajKonu: Geri: FIKRALARLA GÜLELİM (Ayri Topik Acmayin Lütfen !)   27/1/2007, 21:25

SELAM

Asker Temel, yolda yürürken bir kamyona selam vermiş:
_Niçin selam veriyorsun, kamyona selam verilir mi?
diyenlere:
_Görmüyor musunuz?
Kamyonun üstünde General Motors yazıyordu,diye cevap verdi:lol:
Kullanıcı profilini gör
anıl_cemsu
Yenı Uye
Yenı Uye

Erkek
Meslek : -----

MesajKonu: Geri: FIKRALARLA GÜLELİM (Ayri Topik Acmayin Lütfen !)   29/1/2007, 23:07

ANLAMIŞ DEĞİLİZ

Amerikan Başkanı,İngitere Başkanı ve Türkiye Başbakanı basın önünde gazetecilerin sorularını cevaplıyorlar
Gazeteci-Sayın başkanlar ülkenizdeki asgari geçim standartı kaç dolardır, memurunuza ne kadar maaş veriyorsunuz?

Amerika Başkanı
-Ülkemizde asgari geçim standardı 5000 dolar ,biz memurumuza 7000 dolar veriyoruz .kalan 2000 doları nereye harcıyorlar bilmiyorum.

İngiltere Başbakanı
-Ülkemizde asgari geçim standardı 4000 siterlin ,biz memurumuza 5000 sterlin veriyoruz.Kalan 1000 sterlini nereye harcıyorlar bilemiyorum.

Türkiye Başbakanı
-Ülkemizde Fakirlik sınırı 1300 YTL, biz memurumuza 700 YTL veriyoruz.
kalan 600 YTL yi nerden buluyorlar vallahi bizde şaşırıyoruz,doğrusu anlamış değiliz.
Kullanıcı profilini gör
anıl_cemsu
Yenı Uye
Yenı Uye

Erkek
Meslek : -----

MesajKonu: Geri: FIKRALARLA GÜLELİM (Ayri Topik Acmayin Lütfen !)   29/1/2007, 23:34

BUDA ATATÜRK'ÜN SAZ ÇALANIDIR.

Karslı bir kadın İlk kez şehre iniyor.
Yüksek mi yüksek ama hiç hareket etmeyen bir insan görür.
yanından geçen birisine
-Bu insana benzeyen şey nedi?
-Atatürk'ün heykeli bacım der.
Kadın alıcı bir gözle Atatürk'ün heykelini süzer
-Gurban olayım heybetine Paşam diyerek yolun devam eder.
Bir kaç yüz metre sonra bir heykele daha rastlar.
Buda oturur halde ve elinde sazı olan bir adam heykeldir.
Kadın bu heykelide alıcı gözle süzer, ve kimseyede soramaz.

-BESBELLİ BU DA ATATATÜRK'ÜN SAZ ÇALANIDIR der .
(Not: Heykel Aşık Şenlik Babanın heykelidir.)

(Yaşanmış )
Kullanıcı profilini gör
ZOZANB
Kıdemli Uye
Kıdemli Uye

Kadın
Yer : BAZAN ORDAN BAZAN BURADAN
Meslek : BEKLEMEK
Kisiel Rutbe : DÜNYA HEP ALEVİLERLE GÜZEL

MesajKonu: Geri: FIKRALARLA GÜLELİM (Ayri Topik Acmayin Lütfen !)   1/2/2007, 17:56

ahirette syaset

Süleyman Demirel ölmüş. Ahiret kayıt-kabul melekleri karşılayıp günah sevap defterini kontrol etmişler ve ceza çekmek üzere O'nu Cehennem zebanilerine teslim etmişler. Zebaniler Demirel'i Cehennem'in dibine göndermişler.

Bir süre sonra zebaniler periyodik kontrole geldiklerinde bir de ne görsünler! Demirel mayosunu giymiş, hamağa uzanmış, gözlerinde güneş gözlüğü, elinde minik şemsiyeli bir meyve suyu; keyif çatıyor.

Bu arada Cehennem'in çeşitli il, ilçe ve bucaklarından gelen kasketli heyetler, sepetlerinde çeşitli sebzeler ve meyveler bulunduğu halde Demirel tarafından kabul edilmeyi bekliyor.

Zebanilerden müteşekkil teftiş kurulu derhal incelemeye gelmiş. Bakmışlar ki Demirel Cehennem'deki sıcak lav rezervlerinin üzerine termik santral kurmuş, lav ırmaklarına da barajlar yapmış, onlardan elde ettiği enerji ile Cehennem'in her yerine klimalar taktırmış. Kurduğu fabrikalardan taşlar üreterek Cehennem'e otoyol ağı yapmış.

Hemen onu Cehennem'den çıkartmışlar. Evvelce vefat etmesine rağmen VIP salonunda beklemekte olan Turgut Özal'ı Cehennem'e atmışlar. Cehennem'i periyodik olarak kontrol eden teftiş kurulu zebanileri Özal'ı Cehennem'in kapısının önünde para sayarken bulmuşlar.

- Hey! Sen neden Cehennem'de değilsin? diye çıkışmışlar Özal'a. Özal:

- Cehennem'i Fransızlar'a sattım, artık hem daha fazla lav üretiyor, daha yüksek ısı sağlıyor, kapasitesini de arttırdık, daha çok yerli zebani istihdam ediyor, artık kainat çapında hizmet veriyor, hem de artık ahiret bütçesine yük olmaktan kurtuldu, demiş

Onu da derhal Cehennem'den çıkartıp yerine Tayyip Erdoğan'ı atmışlar. Bir süre sonra kontrol etmek üzere geldiklerinde Cehennem'e girememişler. Çünkü kapıda tanımadıkları İngilizce, Fransızca ve Flamanca konuşan zebaniler onların girişlerini engelliyor, girmek istiyorlarsa en yakın konsolosluktan Schengen vizesi almaları gerektiğini söyleyip duruyorlarmış. Zavallı zebaniler ne olduğunu araştırırken karşıdan Günter Verheugen ile Karen Fogg'un geldiğini görmüşler. Meğerse Cehennem AB'ye girmiş.

Hemen Erdoğan'ı da oradan çıkartmışlar ve yerine Bülent Ecevit'i atmışlar. Zebaniler "Ecevit'i gönderdik ya, artık Cehennem nihayet Cehennem gibi olacak!" diye sevinirlerken bir de bakmışlar ki, Cehennem'de ateş sönmüş. Hatta insanlar üşümeye, soğuktan kürklere sarılmaya başlamışlar. Kontrolör zebaniler kontrole gelmişler ki ne görsünler? Kömür bitmiş. Kömür ve ateş ithal edecek döviz olmadığından kuyruklar oluşmuş.

Cehennem çalışanları greve gitmiş. Cehennem mensupları birbirlerine anayasa kitapçıkları fırlatmaya başlamışlar. Bu arada Ecevit ve Rahşan Hanım dizlerine renkli birer battaniye örtmüş, huzur içinde el ele, diz dize, göz göze oturuyorlarmış.

Derhal Ecevit'i Cehennemden çıkartıp yerine Deniz Baykal'ı koymuşlar. Cehennem bu sefer daha da yaşanılmaz bir yer olmuş. Önce ikiye, sonra dörde bölünmüş. Yakalayan yakaladığını yumruklar olmuş. Huzur güven kalmamış.

Baykal kızgınlıkla "Cehennem bizlerindir! Beğenmeyen çeker gider. Bakın başka yerler de var! Yakınımızda Cennet bulunuyor! Hadi yallah!" diye nutuklar çekerken Mustafa Sarıgül "Cehennem babanın malı değil. Bizim yerimiz burasıdır!" diye bağırıyormuş!

DEDEMİ ASTILAR KANLI SİVASTA
DAR AĞACI AĞLAR PİRSULTAN DEYU
Kullanıcı profilini gör http://alewitas.gooforum.com
Türkü Su
Yenı Uye
Yenı Uye

Kadın
Meslek : ogrenci

MesajKonu: Geri: FIKRALARLA GÜLELİM (Ayri Topik Acmayin Lütfen !)   2/2/2007, 12:03

GÖZLÜK

Adam, nefes nefese içeri girer:
_Doktor bey, der.
Midemde şiddetli ağrılar baş gösterdi.Geceleri kıvranıyorum.
Ne yapayım acaba?

Hafif yemekleri tercih edin. Daha az sigara için.Bir de gözünüze gözlük takın.
_Ama doktor bey, mide ile gözlüğün ne ilişkisi var?

_Şu ilişkisi var. Doktor alt katta bulunuyor.
bense avukatım...
Kullanıcı profilini gör
Simge
Can
Can

Kadın

MesajKonu: Geri: FIKRALARLA GÜLELİM (Ayri Topik Acmayin Lütfen !)   2/2/2007, 17:44

alt çizgi
birgün karadanize gelen bir turist bir kadın temele rastlamış ve temele buradaki insanların neden hepsi bıyıklı diye sormuş.temelde çünkü biz önemli şeylerin altunu çizeruz demiş.
Kullanıcı profilini gör
Yağız
Forum Bilgini
Forum Bilgini

Kadın

MesajKonu: Geri: FIKRALARLA GÜLELİM (Ayri Topik Acmayin Lütfen !)   3/2/2007, 00:28

Bir adamla bir kadın henüz tanışmışlar.

Kadın adama sormuş:

-Ben kaç gösteriyorum?

Adam panikle yanıtlamış

-Aaaa..hiç göstermiyorsunuz.

<BLOCKQUOTE id=dd735bf> </BLOCKQUOTE>

Ayrılık yaklaşıyor her gün biraz daha,
güzelim dünya elveda
ve merhaba kâinat..
Kullanıcı profilini gör
sunam
Guvenilır Üye
Guvenilır Üye

Kadın
Meslek : işsizlik

MesajKonu: Geri: FIKRALARLA GÜLELİM (Ayri Topik Acmayin Lütfen !)   3/2/2007, 02:58

Tarihin bir döneminde,ülkenin birinde dvlet idaresinden hoşnut olmayan bir eşkiye türemiş.Azılımı azılı ,Ali kıran baş kesen türünden jandarmanın ve nic kolluk kuvvetlerinin başa çıkamadığı bir eşkiye .!Padişahın kara kara düşünüp eşkiyayı başetmeyi planladığı birgün bir paşa huzuruna çıkmışve hünkarım bu görevi bana veriniz üstsinden gelirim ,eşkiye benim hemşerim ve çocukluk arkadaşım dır sözümü dinler demiş.
Padişah,eşkiyanın yakalanması görvini seve seve paşaya vermiş paşa hemen el altından eşkiyaya haber salmış "gel teslim ol"devlt nezninde İtibarımı biliyorsun tez zamanda kurtarrım.demiş.
Yıllardır dağda yaşamaktaniyice yorgun düşmüş olan eşkiye çocukluk arkadaşına güvenmiş ve teslim olmuş.Oldukça kısa süren yargılamdan sonra idam kararı çıkınca bu kez eşkiye Paşa ya haber salmış "Karar verildi ne yapcaksa yapsın"
Paşanın cevabı gecikmemiş her şeyi biliyorum biraz sabretsin bir kaç hafta için benim itibarımı bozmasın.
Nihayet infaza bir hafta kala eşkiya Paşa ya bir kez daha göndermiş Paşanın cevabı "üç beşgün sabretsin benim itibarımı bozmasın olmuş"
Nihayet idam edilecegi gün gelmiş ve eşkiye birazda sitemkar bir ifade ile "vakit geldi bu meseleyi hemen halletsin diye " çocukluk arkadaşına haber göndrmiş.Paşadan bu kez farklı bir yanıt gelmiş
_Söyleyin ona bir can için benim itibarımı bozmasın!...
Kullanıcı profilini gör
Simge
Can
Can

Kadın

MesajKonu: Geri: FIKRALARLA GÜLELİM (Ayri Topik Acmayin Lütfen !)   3/2/2007, 11:47

annem gel dedi
ilkokul öğretmini sınıfta cennete gitmek isteyenlerin ellerini kaldırmalarını ister. yalnız temelcik elini kaldırmayınca merak eder ve sorar.
sen gitmek istemiyormusun?
ister idum ama anacığım okuldan sonra hemen eve gel dedü.
Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: FIKRALARLA GÜLELİM (Ayri Topik Acmayin Lütfen !)   

FIKRALARLA GÜLELİM (Ayri Topik Acmayin Lütfen !)
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» HAMİLELİK VE DUALAR