ALEVILER BIRLIGI

Ozgur ve Demoktrat Platform

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yap  

Paylaş | 

Erkan Mumcu'nun Alevi Atağı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ROSE
Guvenilır Üye
Guvenilır Üye

Kadın
Yer : dünya
Meslek : öğretmen
Kisiel Rutbe : sürgün

MesajKonu: Erkan Mumcu'nun Alevi Atağı   25/1/2007, 18:29

Erkan Mumcu´nun Alevi atağı
Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Alevi vatandaşların karşısına kapsamlı bir proje ile çıkmaya hazırlanıyor.

Mumcu’nun talimatı ile 1.5 sene önce başlatılan ve koordinatörlüğünü Sivil Toplum ve Sosyal İlişkiler Başkan Yardımcısı ve MKYK üyesi Dr. Ali Arif Özzeybek’in üstlendiği “Toplumsal Barışın Dayanağı Olarak İnanç Özgürlüğü” adıyla hazırlanan projede sona gelindi.

Mumcu, proje kapsamında üç bini aşkın Alevi kanaat önderine mektup yazıp “işbirliği” çağrısında bulunurken, gelen yanıtlar üzerine bölgelere ziyaretler yapıldığı dikkat çekildi.

Projeyi yürüten Özzeybek, ANKA’ya 500’e yakın Alevi kanaat önderi ile yüz yüze görüştüklerini anlatırken, parti programına da alınacak çalışmanın 10-15 güne doğru Mumcu tarafından duyurulacağını bildirdi.

PROJEDE NELER VAR

“Oy avcılığı için değil sorunları çözmek için proje geliştiriyoruz” diyerek AKP, CHP ve MHP’yi eleştiren Özzeybek, “Kar zarar hesabımız yok, bu sorunu proje anlamında siyasi platforma taşımış olacağız” diye konuştu.

Özzeybek, Mumcu imzasıyla Alevi kanaat önderlerine gönderilen mektupta yer alan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “İnanç Hizmetleri Başkanlığı” adı altında yeniden yapılandırılması, bu yapılanmada Alevi inancı ile birlikte diğer inanç gruplarının da temsil edilmesi,inançlara uygun seçmeli müfredat ve cem evleri için hukuki düzenlemeler gibi önerilerin açıklanacak projede de yer alacağını belirtti.
Kullanıcı profilini gör
MeraLina
Yenı Uye
Yenı Uye

Kadın
Yer : Gurbetten :o)

MesajKonu: Geri: Erkan Mumcu'nun Alevi Atağı   27/1/2007, 04:53

tamda secimin yaklastigi su zamanlarda ne gariptirki beyefendinin aklina birden Aleviler gelmis Shocked

Mumcuyu Tansu Ciller ve Mesut Yilmazin profilinde bir siyasetci olarak görüyorum ve samimiyetine kesinlikle inanmiyorum...

sagin oylari kenndi partisinden baska partilere daha cok gideceginden (örnegin DYP MHP AKP gibi) ve Alevilerin CHP den hayalkirilkligini bildiginden kullanip rant saglamak pesinde...

eski bir AKPli olan Mumcuya Alevilerin kanacagini sannetmiyorum... ayrica Fettocu diye duydum
Kullanıcı profilini gör

Erkan Mumcu'nun Alevi Atağı
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ZAZACA VE KÜRTÇE PARÇALAR